Koolhovens Keuze

Films on Films - keuzefilm Get Shorty

TheaterCinema

Normaal
€ 17,00
Kortingpas
€ 15,50

Deze voorstelling is inclusief een pauzedrankje.

None

Vanavond praat Martin over 'Films on film'

De hoofdfilm: GET SHORTY

Over Martin Koolhoven

Martin Koolhoven is één van Nederlands meest succesvolle filmmakers, die zowel eigen scenario’s verfilmde als die van anderen. Martin eet en drinkt film; over hem schreef HP De Tijd ooit dat er celluloid door zijn aderen stroomt.  
Hij begon met kleine arthouse films, maar via kaskrakers als Het Schnitzelparadijs en Oorlogswinter, maakte hij enkele jaren terug internationale debuut met Brimstone, de eerste Nederlandse western die aan meer dan tachtig landen werd verkocht. 
In deze presentatie deelt Martin zijn passie voor film met de zaal. Hij loopt langs de films die voor hem belangrijk zijn geweest om zelf filmmaker te worden. Maar ook waarom de ze films zo belangrijk zijn in de filmgeschiedenis.  Hij vertelt waarom sommige scenes zoveel indruk op hem maken en kruipt in de huid van de regisseur: waarom heeft hij voor deze aanpak gekozen en welke invloed heeft dat op hoe wij de film beleven? Wat was het doel van de film en wat was de impact? Heeft de regisseur met zijn keuzes zijn doel bereikt… ? Aan de hand van de films leert Koolhoven ons op een andere manier naar film kijken. 

Samen met de Bibliotheek aan de Vliet en de Rijswijkse Schouwburg lanceerden wij vorig jaar TheaterCinema. De programmering mikt op kwaliteitsfilms, films die samen met een interessante randprogrammering een cultureel-maatschappelijk doel dienen en een populair aanbod. 

GET SHORTY
Verenigde Staten 1995.
Misdaad van Barry Sonnenfeld.
Met o.a. John Travolta, Gene Hackman, Rene Russo, Danny DeVito en Delroy Lindo.
Prima verfilming van een roman van Elmore Leonard. Gangster Chili Palmer (Travolta) is een fervent filmliefhebber. Hij droomt al jaren van een bestaan als filmproducent. Wanneer hij een gokschuld moet innen van Harry Zimm (Hackman), het brein achter films met titels als The Slime People, ziet hij zijn kans schoon. Gaandeweg ontdekt hij dat de filmwereld in Hollywood eigenlijk niet zoveel verschilt van de onderwereld: beide zijn gebaseerd op creativiteit, angst en hebzucht. Regisseur Sonnenveld houdt met hulp van zichtbaar zich amuserende hoofdrolspelers de vaart erin.
‘Get Shorty’ is een door spitsvondige dialogen gedragen Hollywood-satire, minder opgefokt en minder cartoonesk dan ‘Pulp Fiction’. Travolta is hier nog cooler dan in zijn comeback-film en helemaal in zijn element. (4 sterren- Cinemagazine)